4.75

4.75

Memnuniyet Ortalaması (Öğrenci Anket Ortalaması) 

IELTS®, özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim ve profesyonel amaçlara yönelik geniş çapta kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS® hazırlık kursumuz, size IELTS® sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır.

IELTS (International English Language Testing System) öğrencilerin 4 dil becerisini ölçen 4 aşamadan oluşan bir sınavdır.

SINAV İÇERİĞİ NEDİR ?

Dinleme: Yaklaşık 30-35 dakika sürer. 1 bölüm: 10 sorudan oluşan diyalog bölümü. 2 bölüm: 10 sorudan oluşan kısa konuşma bölümü. 3.bölüm: 10 sorudan oluşan uzun diyalog bölümü. 4.bölüm: 10 sorudan oluşan uzun konuşma bölümü.

Okuma: 60 dakika sürer ve 40 sorusu bulunan 3 okuma parçasından oluşur.

Yazma: 60 dakikada sürer. 1.bölüm: Grafik, istatislik veya şekil yorumlama hakkında 150 kelimelik bir rapor yazımı (20 dakika). 2.bölüm: Verilen bir konu hakkında 250 kelimelik bir kompozisyon yazımı (40 dakika).

Konuşma: 11-15 dakika sürer. 3 bölümden oluşur, karşılıklı diyalog üzerinedir.


IELTS’E KİMLER KATILABİLİR ?

İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere Türkiye dahil pek çok ülkedeki üniversitelere yatay geçiş yapmak isteyen ve hazırlık atlama sınavlarından muaf olmak isteyen öğrenciler katılabilir.

PROGRAMIN AMACI NEDİR ?

Sınavın test ettiği 4 beceriyi(dinleme, okuma, yazma, konuşma) ayrıntılı bir şekilde öğrencilere tanıtmak, bu beceriler için strateji ve teknikler kazandırmak ve geliştirmek

Sık aralıklarla test ve deneme sınavı yaparak öğrencilerin gelişimlerini takip etmek ve revizyona ihtiyaç duyulan becerileri tespit edip gelişimini sağlamak

Sürekli olarak verilen ek çalışmalarla öğrencinin 4 beceriyi tam anlamıyla kazanmasına yardımcı olmak

Öğrencileri alanında uzman öğretim görevlileriyle sınava hazırlamak

Cambridge Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli kurumlarca hazırlanmış dinleme, okuma, yazma ve konuşma materyalleri ile gerçek süreli ve aşamalı deneme sınavlarına tabi tutmak

UKLA IELTS Programının içeriği ile ilgili bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.